KONST / Litografier / Färglitografi 13475258
nr 1347 5258
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, " Nightbird". Signerad, daterad 1976. Motivet: 70x59 cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 14 september 2020
kl 19:15:19
350 kr
700 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko